קיר טיפוס לאומי ראשון החל להבנות במכון וינגייט

מכון וינגייט, שהפך לבית הלאומי של התאחדות הטיפוס, החל בבניית מתקן לאומי ראשון לענף. הקיר, שמוקם בהשקעה של 2.5 מיליון ₪, מיועד לשימוש הנבחרת הלאומית בטיפוס, וישמש גם להכשרת סגל עתודת המאמנים של הענף. במסגרת הפרויקט נבנה בימים אלו מתקן בולדר באולם נורמן הוותיק בשטח של כ-300 מטר מ”ר. כמו כן, נרכש קיר טיפוס בולדר נייד לתחרויות ופעילויות חוץ.

מנכ”ל מכון וינגייט, שי אברהמי: “איגוד הטיפוס הישראלי עשה עבודה מדהימה בהחדרת הענף הזה לליבו של הספורט הישראלי, בתכנון מראש, בעבודה מאומצת ובמבט אל המרחק. ממש כמו שהם מתכננים כל טיפוס על קיר או מצוק. לקיר, שנבנה בימים אלו, יש משמעות אדירה למטפסות ולמטפסים – סוף סוף לענף יהיה מתקן אימונים בלעדי שהוא חלק ממכון וינגייט, הבית של הספורט הישראלי, לצד ענפים אולימפים אחרים. ואנחנו שמחים להיות הבית הראשון שמזמין את דייריו לטפס על הקירות שלו”.

מנכ״ל התאחדות הטיפוס בישראל ארז הראלי: ״ענף הטיפוס נמצא בהתקדמות מתמדת בשנים האחרונות בארץ ובעולם. אנחנו בהתאחדות פועלים רבות לשיפור התשתיות בישראל, על מנת להפוך למדינה ולנבחרת מובילה בענף. בניית הבית הלאומי היא צעד משמעותי וחשוב עבורנו, כדי לקחת את הטיפוס צעד נוסף קדימה. אנחנו מודים למינהל הספורט, למכון וינגייט ולוועד האולימפי על שראו בנו פוטנציאל ועוזרים לנו לשפר את התנאים של הספורטאים והספורטאיות. אנחנו מאוד גאים ונרגשים, ובטוחים שהאולם החדש יעזור לנו להגיע להישגים נוספים בזירה הבינלאומית״.

מטפס נבחרת ישראל ישי כלפון: ״הקמת מתחם הטיפוס בוינגייט, שמיועד לחברי נבחרת ישראל יתרום מאוד לשגרת האימונים שלנו הספורטאים. ראשית, מתחם האימונים יהיה מרווח ויאפשר לנו להתאמן בחופשיות, דבר שנמנע מאיתנו כרגע בעקבות העומס הגדול שנמצא בקירות המסחריים בהם אנחנו מתאמנים. בנוסף, נוכל לייצר מסלולים בהתאם לשינויים בסגנון הטיפוס שנמצא בתחרויות ולייצר סימולציות מתאימות לקראת תחרויות בארץ ובחו״ל״.

הפוסט הקודם
איילה כרם ונמרוד מרקוס אלופי ישראל בהובלה לשנת 2022
הפוסט הבא
פסטיבל תמנע 2023

Related Posts

No results found

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט