עונת הבולדרינג נכנסת לשלבי השיא

עונת הבולדרינג הבינלאומית נכנסת לישורת האחרונה וזה הזמן לעשות סדר בדירוגים של ישראל לקראת אליפות אירופה, ובדירוגים האישיים של המטפסות והמטפסים.

בדירוג האירופי ישראל מדורגת במקום ה-2 בגברים וה-8 בנשים. עשר המדינות המדורגות ראשונות באירופה מכניסות שלושה ספורטאים ושלוש ספורטאיות לאליפות אירופה. עשר המדינות האירופאיות המדורגות ראשונות בדירוג העולמי מכניסות שני ספורטאים נוספים. נכון לעכשיו ישראל מדורגת במקום ה-7 בגברים מבין המדינות האירופאיות בדירוג העולמי ו-9 בנשים באותו הדירוג. שתי תחרויות הבולדר שנשארו יכריעו כמה הקצאות יהיו לישראל לאליפות אירופה בבולדרינג לגברים ולנשים (שלוש או חמש).

עד כה רשמו הספורטאים הישראלים הישגים מרשימים מאוד בסבב גביע העולם ובסבב גביע אירופה:

איילה כרם השתתפה בשלוש תחרויות גביע העולם כשביניהן היא נפצעה באצבע, דבר שלא פשוט להתמודד איתו באמצע העונה. בתחרות הראשונה של השנה עלתה איילה לשלב חצי הגמר כשהיא מסיימת את מקצה המוקדמות במקום הראשון בבית שלה (מתוך שני בתים), בחצי הגמר סיימה במקום ה-16. בתחרות השנייה סיימה במקום ה-21, נגיעה משלב חצי הגמר. בתחרות השלישית שנערכה בסולט לייק, קבעה היסטוריה כאשר הפכה למטפסת הישראלית הראשונה אי פעם שמעפילה לגמר תחרות סבב גביע העולם. איילה גרמה להישג להיות מרשים עוד יותר, בכך שדורגה במקום הראשון (!) בשלב חצי הגמר. בגמר עצמו סיימה איילה במקום ה-6. הציפיות מהמטפסת הישראלית גבוהות לקראת התחרויות האחרונות של הסבב, כאשר בחודש יולי היא תתחרה גם במשחקי העולם.

איילה סיכמה את ההישג ההיסטורי: “חזרתי מתחרות מוצלחת מאוד בסולט לייק סיטי. עליתי שם לגמר הראשון שלי, זו הייתה חוויה מדהימה. אני מרוצה מאיך שטיפסתי, פשוט ביצעתי את ההכי טוב שלי ואני ממש שמחה על זה. מתרגשת לקראת גביע העולם הבא באיטליה”.

אלכס חזנוב פספס את שלב חצי הגמר בגביע העולם בסיאול כאשר סיים את המוקדמות במקום ה-25. בתחרות בסולט לייק עלה אלכס לשלב חצי הגמר כשהוא מסיים את כל חמשת מסלולי המוקדמות. בחצי הגמר סיים במקום ה-19. המטפס הבכיר נפצע בתחרות הראשונה בסולט לייק ולכן לא השתתף בתחרות שנערכה שבוע לאחר מכן.

נמרוד מרקוס היה קרוב מאוד לעלות לשלב חצי הגמר בתחרות גביע העולם האחרונה כאשר סיים את מקצה המוקדמות במקום ה-23.

יותם בן ראובן הצעיר התחרה השנה לראשונה בחייו בגביע העולם לבוגרים. הוא סיים במקום ה-23 בסולט לייק והיה קרוב להעפיל לשלב חצי הגמר.

יעל טאוב עלתה לגמר בשתי תחרויות גביע אירופה הראשונות מתוך שלוש בהן השתתפה. בראשונה סיימה במקום ה-5 ובשנייה סיימה במקום ה-8. בדירוג האירופי האישי מדורגת יעל במקום ה-8 ובעיקר בזכותה נכנסה ישראל לעשר המדינות הראשונות בדירוג האירופי. חברותיה לנבחרת חייבות לה תודה גדולה משום שהרבה בזכותה הן תוכלנה להתחרות באליפות היבשתית.

רם לוין עלה לגמר התחרות הראשונה שנערכה העונה בסבב גביע אירופה, בה סיים במקום ה-5. הוא עלה גם לחצי הגמר בשתי התחרויות הבאות בסבב בהן סיים במקומות ה-17 וה-10 (בהתאמה). רם סיים את העונה האירופית במקום ה-5 הכללי, וראשון בדירוג האירופי מבין הישראלים, מה שמבטיח לו את הכרטיס לאליפות אירופה בבולדרינג.

גבע לוין עלה לחצי הגמר בשתיים מתוך שלוש תחרויות סבב גביע אירופה בהן השתתף ובכל פעם שיפר את התוצאה שלו. בתחרות השנייה בה השתתף סיים במקום ה-15 ובתחרות השלישית עלה לגמר, סיים במקום השלישי וקבע שיא ישראלי בגביע האירופי. גבע סיים במקום ה-6 בדירוג האירופי האישי (רק מקום אחד אחרי אחיו הגדול), מה שגורם לו לחכות ולראות מה חבריו לנבחרת יעשו בשתי תחרויות גביע העולם שנשארו (בריקסן ואינסברוק), כדי לדעת האם יהיו לישראל שתי הקצאות נוספות באליפות היבשת בבולדרינג. במידה וזה יקרה, גבע יהיה בין הנציגים הישראלים.

המטפס הישראלי סיכם את התחרות בה זכה במדליה: “ההישג הזה מאוד מרגש אותי, אני עובד מאוד קשה בשביל זה, וכיף שסוף סוף אני מצליח להביא תוצאה שמראה את הרמה האמיתית שלי. אין יותר מרגש מלראות את דגל ישראל בפודיום”. רם הוסיף לקראת התחרויות הבאות: “זאת רק ההתחלה שלי, ויש עוד הרבה דרך לעשות כדי להמשיך להשיג תוצאות כמו זו”.

עמיעד ליפמן השתתף בשתיים משלוש תחרויות הסבב האירופי. הוא עלה לחצי הגמר בתחרות השנייה בה השתתף, וסיים במקום הראשון מבין הישראלים כשהוא עוקף את האחים לוין ומסיים במקום ה-13 והמכובד מאוד.

עידו פידל השתתף בתחרות הסבב האירופית האחרונה של השנה וזו הייתה תחרות הבוגרים הבינלאומית הראשונה שלו. עידו עלה לשלב חצי הגמר כשהוא מדורג במקום ה-5, בחצי הגמר סיים במקום ה-18. כעת מועדות פניו לאליפות אירופה לנוער שתתקיים בתחילת חודש אוגוסט.

בתחרות גביע העולם בטיפוס פראלימפי שנערכה בסולט לייק זכה מור ספיר במדליית הזהב! ספיר הוא אלוף העולם משנת 2021 והוא ממשיך בכושר הנהדר שלו. המטפס סיפר על ההפיכה לפייבוריט ועל הצורך להישאר עם מוטיבציה כדי להצליח לנצח: ״אחרי עונה מושלמת בשנה שעברה שהסתיימה באליפות העולם ושהגעתי לסוף המסלולים בכל התחרויות, פתאום הפכתי לפייבוריט ברור. כדי להמשיך לנצח הייתי צריך להישאר לפחות “רעב” כמו המתחרים שלא זכו ולעבוד על כל מה שפחות חזק אצלי. ההוכחה הגיעה במסלול הגמר שיצאתי כמו מלוע של תותח וטיפסתי הכי מהר אי פעם במסלול גמר, וסיימתי שוב בתחרות מושלמת של שלושה טופים. המשכיות זה אם כל המיומנויות ולשמור על היכולת להוציא מעצמך את ההכי טוב זה האתגר האישי שלי השנה. בחודש הבא צפויות לי עוד שתי תחרויות ואני מגיע גם אליהן עם תיאבון כאילו לא טעמתי את טעמה של מדליית זהב״.

העונה הבינלאומית נכנסת כאמור לרגעי השיא ונבחרת ישראל מתכוננת במרץ על מנת לשבור שיאים נוספים ולהתברג כמה שיותר גבוה בדירוג האירופי ובדירוג העולמי. המשיכו לעקוב אחר הנבחרת ברשתות החברתיות שלנו!

הפוסט הקודם
מור ספיר זכה במדליית הזהב בסולט לייק!
הפוסט הבא
הבונה הישראלית הראשונה בתחרות גביע העולם!

Related Posts

No results found

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט