איילה כרם ונמרוד מרקוס אלופי ישראל בהובלה לשנת 2022

אליפות ישראל בטיפוס הובלה התקיימה אתמול והיום (חמישי ושישי) בקיר ICLIMB בחיפה. בתואר אלוף ישראל לגברים זכה נמרוד מרקוס, כאשר את ראש הפודיום לנשים קטפה איילה כרם. בקטגוריה הפאראלימפית סיים מור ספיר במקום הראשון לגברים, נעמה שטראוסמן סיימה ראשונה לנשים.

אתמול כאמור נערכו מקצי המוקדמת, כאשר 20 גברים העפילו לשלב חצי הגמר שנערך הבוקר, ממנו המשיכו 8 לגמר. שלב חצי הגמר היה מאתגר ביותר, כאשר אף אחד מ-19 המתמודדים הראשונים לא הצליח להגיע לטופ. המטפס האחרון שעלה למסלול היה נמרוד מרקוס, שסיים אתמול ראשון בשלב המוקמדות, והוא היחיד שהצליח להגיע לאחיזה האחרונה. למקום השני הגיע גבע לוין ושלישי סיים אלכס חזנוב. עוד העפילו לגמר נבו אלון, עדי ברק, מיכאל בולגוב, יותם בן ראובן ואלון פלג-ליבליך. שלב הגמר גם הוא היה קשה ביותר ובסיומו אף מתמודד לא הצליח להגיע לטופ. גבע לוין סיים במקום השלישי, אלכס חזנוב סיים שני ונמרוד מרקוס, שהיה הטוב ביותר בכל שלבי התחרות, הוכתר כאלוף ישראל לשנת 2022.

אלוף ישראל הטרי סיכם: ״אלו היו יומיים ארוכים. זו הייתה אחת התחרויות הכי קשות מבחינה מנטאלית שהייתי צריך להתכונן אליהן כי היה לה המון משקל מבחינת מי הולך לטוס השנה להתחרות בחו״ל. עשיתי המון הכנה מנטאלית ואני ממש גאה בעצמי. אני מרגיש שעשיתי קפיצת מדרגה בשבילי״.

אצל הנשים שלב המוקדמות שנערך אתמול כלל פחות מתמודדות, ולכן ההעפלה הייתה אוטומטית לשלב הגמר. אלופת ישראל מהשנה שעברה, איילה כרם, סיימה ראשונה ומיד לאחריה סיימו נעה שירן וולרי קרמר. את תמונת הגמר השלימו רובי דנציגר, נעמה יוחאי, מאיה דרימר, בר שניר ועדה קרלסברון. בגמר עצמו התעלתה איילה כרם פעם נוספת, ולמרות שלא הצליחה להשיג טופ, היא הוכתרה כאלופת ישראל בפעם השנייה ברציפות. נעה שירן הוכתרה כסגנית האלופה וולרי קרמר סיימה במקום השלישי.

איילה כרם סיכמה: ״התאכזבתי שלא הצלחתי להגיע לטופ. כל מה שחשבתי עליו זה לסיים את המסלול, הייתי קרובה אבל לא הצלחתי וזה השאיר טעם מר. באותו רגע לא עניין אותי שניצחתי בתחרות, רק עניין אותי שהמסלול ניצח אותי״. המטפסת הוסיפה – ״הרמה כל שנה עולה בארץ, גם מבחינת המתחרות וגם מבחינת המסלולים, ואני ממש אוהבת את האתגר הזה״.

בקטגוריה הפאראלימפית לגברים סיים כצפוי אלוף העולם לשנת 2021, מור ספיר, במקום הראשון. מיד אחריו הגיע יניב אגא ועם מדליית הארד סיים שחף בן פורת. נעמה שטראוסמן הוכתרה כאלופת ישראל לנשים, ויולה ימית גוטמן סיימה שנייה ולמקום השלישי הגיעה מושקא כהן.

הפוסט הקודם
אליפות ישראל בהובלה יוצאת לדרך!
הפוסט הבא
קיר טיפוס לאומי ראשון החל להבנות במכון וינגייט

Related Posts

No results found

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט