בית הספר של ההתאחדות

בית הספר של התאחדות הטיפוס בישראל הינו בית הספר היחיד המכשיר מדריכי טיפוס אלפיני ומבלטים בארץ. זאת כחלק מראייה רחבה של התאחדות הטיפוס כי הכשרות אילו נחוצות לקידום הספורט בארץ, אך אינן הכשרות רווחיות. מדריך טיפוס אלפיני, הינה ההכשרה הכי מתקדמת ומורכבת בתחום החבל בארץ, וכוללת מיומנויות רבות. מדריכי טיפוס אלפיניים לוקחים חלק פעיל בהכשרת קהילת הטיפוס הישראלית, והופכים קהילה זו למיומנת ובטוחה יותר. קורס הבילוט מכשיר מבלטים המאושרים לבלט מסלולי טיפוס בשמורות טבע ואתרי טיפוס, ואלו עושים עבודת פיתוח באתרי הטיפוס השונים, ומגדילים את כמות מסלולי הטיפוס בארץ.
בית הספר מנוהל על ידי הועדה המקצועית.

קורסים

filter_hdr
מדריך טיפוס אלפיני
מדריך טיפוס אלפיני

-שם הקורס – מדריך טיפוס אלפיני

הסמכה
מדריכי טיפוס אלפיניים מוכשרים להדריך, לאמן ולהוביל חניכים בכל מתאר מצוקי, או תלול, בין אם בעל עיגונים מוכנים מראש, ובין אם לאו, בין אם בעל מקטעי טיפוס רבים או בעל מקטע אחד, בין אם המתאר בעל נגישות נוחה, או מרוחק ומבודד בהרים.
בנוסף למתארים אילו, מדריכי טיפוס אלפיניים יכולים להדריך לאמן ולהוביל חניכים בקירות טיפוס מלאוכתיים. מדריכי טיפוס אלפיניים יכולים להפעיל ולנהל עמדת גלישה זוויתית. מדריכי טיפוס אלפיניים, אינם מוכשרים לעבוד במסלולי טיפוס עם שלג וקרח.

הכשרה

 • רישום להכשרה וחברות במועדון המטפסים.
 • ראיון אישי.
 • מעבר של בחינת כניסה (מיומנות טיפוס עם אבני עיגון וטיפוס טבעי) וקבלת יומן מסלולים והדרכות.
 • קורס עיוני במדעי האימון למדריכי טיפוס
 • קורס עיוני למדריך טיפוס אלפיני
 • השתתפות בקורס מעשי ענפי למדריכי טיפוס אלפיני
 • ביצוע בחינת מעבר (מיומנות עבודת חבל) ובחינת מפעיל קיר טיפוס
 • בחינה עיונית למדריכי טיפוס וציוד בנושאי טיפוס בלבד
 • השתתפות ב-15 ימי התלמדות, ורכישת ניסיון אישי נוסף בטיפוס ובהדרכה.
 • ביצוע קורס מגישי עזרה ראשונה
 • מעבר של הבחינה הסופית (מיומנות הדרכת קבוצה).

משך הקורס
סה”כ כ 300 שעות קורס המתפרשות על כשנה וחצי.

דרישות כניסה

 • ניסיון בטיפוס של לפחות שנתיים, ובשני אתרים שונים בחו”ל.
 • תיעוד הובלה מלאה של לפחות 30 מסלולים טבעיים (מסורתיים), רבי מקטעים, בדירוג 5c ומעלה (3 מקטעים ומעלה, לפחות 10 מהם בואדי ראם בירדן ולפחות 10 מהם TD inf ומעלה). ללא ידע מוקדם על המסלול.
 • תיעוד הובלה מלאה של לפחות 10 מסלולים טבעיים (מסורתיים) בדירוג 5c ומעלה, ללא ידע מוקדם, בארץ (תוך שימוש בטריקמים).
 • תיעוד הובלה מלאה של לפחות 30 מסלולים ספורטיביים (מבולטים), בדירוג 6b ומעלה. ללא ידע מוקדם על המסלול. לפחות 3 מהם רבי מקטעים.
 • תיעוד 40 ימי הליכה רגליים. מתוכם, לפחות 15 לינות שטח “פראיות” (לא באתר אוהלים מסודר) ולפחות 15 טיולים עם ציוד מלא על הגב, באזור הדורש יכולת ניווט.

*דרישות אילו הינן המינימום ההכרחי על מנת לעמוד בהכשרת מדריך טיפוס אלפיני. מועמדים אשר עומדים בדרישות המינימום בלבד יתקשו בהבנת הקורס ובעמידה בבחינה הסופית.
ניסיון אחר הקשור לתחום, כמו מסלולים אלפיניים, טיפוס פסגות, מערנות או גלישה בקניונים מורכבים, יקנה למועמד יתרון בהפקת המירב מהקורס.

תוכן/סילבוס
מיומנויות חבל שונות, מגלישה פשוטה ועד חילוצים מורכבים. עד לרמה הכי גבוהה של מיומנויות חבל בארץ.
היכרות ועבודה בכל המתארים, קירות טיפוס, נחלי גלישה וטיפוס רב מקטעים (מולטי-פיץ’) ספורטיבי וטבעי.
מתודיקה והדרכה של כל מיומנויות הטיפוס השונות בכל המתארים.
למידע מלא היכנסו לחוברת הקורס

מחיר
המחיר הינו מחיר עלות ההדרכה. ללא רווח. על כן, משתנה בהתאם למספר המשתתפים.

צוות הדרכה
צוות ההדרכה כולל את טובי מדריכי הטיפוס בארץ, ולרובם גם הכשרות מקיפות יותר ממקומות שונים בעולם ועשוי להשתנות מקורס לקורס.

מה יוצא לי מזה?
ניתן להדריך טיפוס וגלישה בכל מתאר!!! אפשר ללכת לטפס, להעביר את התשוקה וההנאה שבטיפוס לאנשים אחרים ועל הדרך לקבל על זה כסף.
הקורס מעלה את רמת הטיפוס והיכולת האישית להתמודד עם מצבים מורכבים במתאר מצוקי.
מדריכי הטיפוס בארץ מובילים את ענף הטיפוס במובנים רבים.

מתלבט?
מוזמן ליצור קשר עם אחד מחניכי הקורסים הקודמים המופיעים ברשימת המדריכים למטה.

מדריכים

filter_hdr

מטפסים יקרים, לנוחיותכם, מופיעה כאן רשימת מדריכי הטיפוס בארץ. מופיעים פה רק מדריכים מוסמכים שעומדים בדרישות מועדון המטפסים הישראלי לרישום כמדריך (ראה בדף הדרישות). המדריכים מסודרים לפי וותק ההסמכה. הרשימה מתעדכנת באופן שוטף.

Picture of Hanina
חנינא קליא
חנינא קליא

הסמכה: מדריך טיפוס משנת 1990
נסיון בטיפוס: מטפס משנת 1980, נהנה להקליפ בולטים, נאמן לדרגות הביניים, מעדיף מסלולי טראד ארוכים,בעלי אופי הרפתקני.
מה את/ה תמיד לוקח/ת איתך למסלול? “מיץ גיבורים” משקה איזוטוני.
אתר טיפוס אהוב: ואדי רם
דוא”ל: hakali@netvision.net.il
טלפון: 04-9998415, 054-6491004
למה אני מטפס:
1. אחוות מטפסים, החוויה המשותפת.
2. האתגר הגופני.
3. האתגר המנטלי.
4. תחושת ההישג.
5. ההתקדמות בכאן ועכשיו.
6. הטבע, יופיו ועוצמתו.
7. חווית התעלות הנפש.
8. הביטחון העצמי.
9. הענווה והצניעות מול איתני הטבע.
10. ההרפתקה.
11. ההתרגשות.
12. חוסר הידיעה של התוצאה [אי הוודאות].
13. הכיף התנועתי.
14. השקט הנפשי.
15. הפשטות וההסתפקות במועט.
16. הדרישה העצמית להבעה אישית ויצירתיות.
17. הקשר הבלתי אמצעי עם החומר- המגע עם הסלע.
18. אומנות האבטוח, עבודה עם “אבני העיגון”.
19. ניצחון הרוח על החומר- Mind over matter .
20. שריטה במוח…

Picture of Mica
מיכה יניב
מיכה יניב

הסמכות:
מדריך טיפוס: 1991
מדריך טפוס בכיר: 1998
בונה מסלולים: 2002
שופט טיפוס: 2002
מאמן טיפוס אלפיני/מאמן טיפוס ספורטיבי: 2005
נסיון בטיפוס :
התחלתי לטפס בשנת 1988.
רמת טיפוס בשיא:
ספורטיבי: 7b/c
טראד: 7a
קרח ומיקסד: 6
גובה: 8848מ’ (אברסט)
אתר טיפוס אהוב:
סלע: ורדון
אלפיני: שאמוני
דוא”ל: mica@uclimb.co.il
טלפון: 054-7625243
הטיפוס בשבילי: הוא המקום/הדבר שבו אני מוצא מפלט מכל הצרות האחרות. הוא הדבר שמאפשר לי להתנקות ולהיטהר עם הריכוז המושלם והתנועה של אותו הרגע בלבד. הוא ספורט ומוקד ואהבה ותשוקה – כולם יחד.

Picture of Dudu
דודו יפרח
דודו יפרח

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה: 2004/5
נסיון בטיפוס: התחלתי לטפס לפני 20 שנים בדרום אמריקה, שם רכשתי ניסיון טיפוס על הרים גבוהים ובין היתר טיפסתי על הפסגה הגבוהה ביותר ביבשת אמריקה – אקונקגואה (6960 מטר). בהמשך רכשתי ניסיון טיפוס באלפים שם טיפסתי מסלולי סלע, מסלולי קרח ומסלולים מעורבים (קרח וסלע). בין היתר טיפסתי גם על המון-בלאן (4800 וקצת), גראנד גו’ראס ועל הר המטרהורן בשוויץ. בשנת 2005 טיפסתי עם עוד ישראלי נוסף לפסגתו של הקאמט – הר נידח בהימלאיה ההודית בגובה של 7756 מטרים והיינו לישראלים היחידים שטיפסו לפסגתו. הטיפוס נעשה ללא שימוש בחמצן ובתנאי שלג קשים שמנעו מרוב המשלחת להגיע לפסגה. בשנת 2006 הצלחתי לטפס לפסגת האוורסט במסגרת משלחת שלום בינלאומית (Everest – A climb for peace) שמטרתה גישור וחיבור בין אנשים בני דתות שונות מכל העולם. במשלחת שותף גם פלסטיני תושב אבו דאבי והטיפוס התבצע מצידו הטיבטי של ההר (הצד הצפוני).
בשנת 2011 הובלתי משלחת ישראלית ביחד עם איגור סטראגי’ליץ לפסגת החאן טנגרי (7010 מטרים) .
חלק לא מבוטל מניסיון הטיפוס שלי נרכש בוואדי ראם שבירדן שם אני מבלה זמן רב כל שנה ומטפס על מסלולים רבים ומגוונים. שם אני מוצא חיבור מושלם בין אהבת הטיפוס לאהבת הטבע. בשנת 2004 עשיתי קורס מדריכי טיפוס ומאז אני מדריך בעיקר בארץ ובירדן.
בשנים האחרונות עברתי הכשרה של מנחה קבוצות בשטח ומדריך לטיפול באמצעות הרפתקה במכון ווינגט, ומאז אני משלב בין הדרכה של פעילות אתגרית להתפתחות אישית וקבוצתית, אני מאמין מאוד בטיפוס ובאתגר ככלי להנעת תהליכים אישיים וקבוצתיים.
לוקח איתך למסלול: מה שצריך
דוא”ל: dudu8850@gmail.com
טלפון: 0522375297
הטיפוס בשבילי: מקום של שקט וחיבור לטבע.

יותם אורחן
יותם אורחן

יליד 1973. גר בקיבוץ עין החורש, בעל תואר דוקטור באקולוגיה וביולוגיה מהאוניברסיטה העברית. מדריך טיפוס משנת 2004 ונשוי למיה ואב לאיילה, תמר ויובל.

התחלתי לטפס במקרה, כי לא היה מקום בקורס גלישה, בקורס טיפוס בסיסי בבית הספר לטיפוס במצוקי דרגות (כשעוד היה דבר כזה) ומאז, פרט לכמה טיולים מאוד ארוכים, אני מטפס. אני אוהב במיוחד מסלולי סלע ארוכים שמגיעים למקומות שרק מטפסים מגיעים אליהם. בין המקומות האהובים עלי נמנים ואדי ראם בירדן, Picos De Europe בצפון ספרד, יוסמיטי בארה”ב ואתרים רבים באוסטרליה. אני כיום מדריך קורסים לחברה שמתחילים את דרכם בעולם הטיפוס כמו גם למטפסים בעלי ניסיון רב שרוצים להתמקצע בטכניקות מתקדמות. אלה כולם קורסים שנועדו להכשיר את המטפס להיות עצמאי ומסוגל לתפקד במצבים מורכבים המתרחשים במהלך הטיפוס.

בנוסף להיותי מדריך טיפוס אני משמש כמרכז הועדה המקצועית להדרכה של המועדון המטפסים הישראלי וכיהנתי כיו”ר המועדון משנת 2003-2008. מעבר לזה אני מנהל טכני של מרכז מחקר באקולוגיה של תנועה באוניברסיטה העברית וסיימתי תואר שלישי באקולוגיה בנושא ניווט של ציפורים.

דוא”ל: yotam.orchan@mail.huji.ac.il 

טלפון: 052-6386559

אלעד עומר
אלעד עומר

הסמכה: מדריך טיפוס מוסמך (UIAA, ישראל -2004, AMGA, ארה”ב – 2012)

נסיון בטיפוס: אני מטפס משנת 1992. ב(קצת יותר מ)עשרים השנים האחרונות הספקתי לטפס, לפתוח מסלולים ולהדריך טיולי טיפוס בארבע יבשות (וכמעט 20 מדינות), ועם השנים, רשימת היעדים ב Wish List רק הולכת וגדלה…

אני אוהב (כמעט…) את כל סוגי הטיפוס שבהם התנסיתי- ספורט, טראד, בולדרינג, קרח, Mixed והרים- ומרגיש שהשילוב בין כל אלה יוצר איזון מושלם שמאפשר לי להישאר “עסוק ומאותגר” בהתאם לעונה ולשמור על מוטיבציה וכושר טיפוס כל השנה.

כבר הצלחתי לטפס 8b+ (על בולטים), 8a+ R/X (הרחק מעל עגינות גרועות), 7c+ X (אין דירוג לסולו. יחי המשחק המנטלי), ED (בהרים המחייבים), V11 (מעל הרבה מזרנים), WI 6 וM9 (כשהגרזנים הטכניים והספורט נפגשו…).

היום, בגיל 40, עם בת זוג אהובה ושני ילדים אני ממשיך להתאמן, לדחוף ולהשתפר. אין לי ספק ששיא הקריירה עדיין לפני.

מה זה בשבילי להיות מדריך טיפוס: יש הרבה אספקטים שונים להדרכת טיפוס. אני רואה את זה יותר כסגנון חיים מאשר רק מקצוע. סגנון חיים מגוון, מאתגר, דורש ותובעני מאוד וגם מסוכן, אבל, בשבילי זה בראש ובראשונה פריבילגיה.

לחשוף אנשים לעולם הטיפוס המאתגר, ללמד מיומנויות פיזיות ומנטליות ולהדריך מטפסים בכל הרמות וכל הגילאים בסביבה משתנה שהיא לפעמים הרחק מחוץ לתחום הנוחות שלהם- יש בכל אלה אתגר וגם סיפוק מקצועי שקשה לתאר אותו במילים.

ויש כמובן את הבונוס של להיות המון בטבע ולחיות לפי עונות ותנאי מזג אוויר, וכמובן- לשמור על כושר מעולה כל השנה. אין רגע דל!

מה את/ה תמיד לוקח/ת איתך למסלול? סנדוויץ’ חמאת בוטנים וריבה, מעיל קל ועמיד ברוח, קיט עזרה ראשונה קטן, דף ועפרון ופנס ראש.

אתר טיפוס אהוב: ואדי רם בירדן. שילוב של טיפוס מאתגר, מדבר קסום, כפר בדואי שנשכח במכונת הזמן ואווירת הוד קדומים מיוחדת. המסלולים המורכבים והמחייבים בוואדי מעמידים במבחן את כל קשת מיומנויות הטיפוס.

עונה אינטנסיבית בוואדי שומרת אותי חד ובכושר שיא גם כמטפס וגם כמדריך.

מסר למטפסים, מתחילים ומתקדמים כאחד: “החוויה המשמעותית ביותר שתהיה לכם בחיים נמצאת שם, מחוץ ל “Comfort Zone” שלכם. צאו אליה בטוחים, נחושים, צנועים, פתוחים ללמוד ובלי הסמארטפון! ההישג האישי יישאר בזיכרון שלכם הרבה אחרי שהפוסט בפייסבוק יישכח…”

דוא”ל: eladclimb@gmail.com

טלפון: 058-5880665

Picture of Lior Kerem (Hortman)
ליאור כרם (הורטמן)
ליאור כרם (הורטמן)

הסמכה: 2010 , מדריך טיפוס אלפיני
נסיון בטיפוס: התחיל לטפס בשנת 1994, נסיון בסלע ואלפיני באירופה, אסיה וברחבי המזרח התיכון.
בשיא טיפס ספורט 7B+ (אחרי נסיונות לא מעטים) וטראד 6C. אבל ימי השיא רחוקים…
מה את/ה תמיד לוקח/ת איתך למסלול? הרבה רצון טוב וקצת יראת כבוד
אתר טיפוס אהוב: פקלניצה
דוא”ל: leorhortman@gmail.com
טלפון: 0507705080
הטיפוס בשבילי: חוויה ייחודית של חיבור בין אנשים טבע ועבודה טכנית מרתקת.

כרמל שגיא
כרמל שגיא

נסיון בטיפוס: מטפס משנת 2003 רמת טיפוס 7a+ במסלולים אלפיניים ED.
לוקח איתך למסלול?: חבילת סיגריות 🙂 סתם. איזה מסלול, באיזו מדינה אלפיני ספורטיבי, בולדר. כמה שיותר ידע.
אתר טיפוס אהוב: וואדי ראם
דוא”ל: carmelsagie@gmail.com
טלפון: 0507700016
הטיפוס בשבילי: מקום של שקט. המקום בו כל הרעשים החיצוניים והפנימיים זזים
הצידה ומפנים מקום לאתגר. הטיפוס הוא המקום שבו אני חווה את ההווה בצורה הכי חזקה.

Picture of Omer
עומר שביט
עומר שביט

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה: 2010 Mountain Training (UK) (UIAA)
נסיון בטיפוס
מטפס משנת 1994, ראש מדור טג”ח בשנים 2001-2002, טיפס באנגליה, סין, תיאלנד,
אוסטרליה, צרפת, ספרד, טורקיה ועוד. כרגע מטפס בשיא 7c (Red point) 7b (On sight).
אתר טיפוס אהוב: האתר הבא אליו אני נוסע, הלא מוכר והחדש.
לוקח איתך למסלול: עוד קצת אוכל
דוא”ל: shavit.omer.gcr@gmail.com
טלפון:0524-657984
הטיפוס בשבילי: ההרפתקה, הגילוי והשוטטות.

Picture of Refael
רפאל ברצ’ילון
רפאל ברצ’ילון

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה:
2014 : קורס מדריכי טיפוס אלפיני מועדון המטפסים הישראלי.
2013 : קורס מדריכי טיפוס ספורטיבי ( rescue 1).
2012: קורס מדריכי עבודה בגובה ( rescue 1).
2010: קורס מדריך בכיר לגלישת מצוקים ולפארק חבלים, בבי”ס להכשרת מקצועות החבל של עמותת אתגרים ( מאושר ע”י משרד הספורט).
2009: קורס מנהלי פארק חבלים אתגרי.
2007: קורס מפעילי קירות טיפוס, בחברת “מערכות בטיחות”.
2007: קורס בוני אומגות ומערכות בטיחות.
2006: קורס מדרכי רפטינג בחברת “נהרות”.
2003: קורס מדרכי גלישת מצוקים, מכון וינגייט
2001: הכשרה כלוחם חילוץ י”ח 669

נסיון בטיפוס – התחלתי לטפס ב1996, אני בשיאי עכשיו 2016 מצליח להיות אבא לשניים לעשות 7A ספורטיבי OS ולסגור פרויקטים של 7C ועוד ליהנות בדרך!!!

לוקח איתך למסלול?: פנס ראש ונשנוש להחזרת אנרגיה והעלאת המורל

אתר טיפוס אהוב: עין פארה

דוא”ל: refaelo18@gmail.com

טלפון: 0543357182

הטיפוס בשבילי: הדרך שלי בעולם הוורטיקאלי החלה ביחסים מורכבים; משיכה בלתי מוסברת להתמודדות עם הפחד הגדול ביותר שלי- הגובה. כנער, בשנות ה- 90 התמודדתי עם הפחד ולמדתי לטפס ולגלוש, ולאט אך בטוח השתלטתי על הפחד, למדתי לווסת, לאזן ולשלוט בגוף ובראש היום הטיפוס בשבילי הוא הדרך הטובה ביותר להיות ב כאן ועכשיו.

Picture of Haggai
חגי בונו
חגי בונו

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה: מדריך טיפוס אלפיני, שנת הסמכה: 2015
נסיון בטיפוס: מטפס משנת 2008 בארץ ובאתרי טיפוס שונים בעולם ביניהם אנגליה, תורכיה, ירדן ושוויץ. בעיקר מסלולי מולטיפיץ׳ מסורתיים.
אתר טיפוס אהוב: הדולומיטים באיטליה.
לוקח איתך למסלול: מחמם אוזניים, שלא יהיה להן קר..
דוא”ל: Haggai.bo@gmail.com
טלפון: 0527796633
הטיפוס בשבילי: התחלתי לטפס כי הייתי גרוע בכדורגל ומהר מאוד הטיפוס הפך ליותר מספורט, הוא הפך לדרך. דרך לפגוש את הטבע ולטייל, דרך לאתגר את עצמי פיסית ומנטלית ודרך לפגוש אנשים מיוחדים.

Picture of Udi
אודי גרינברג
אודי גרינברג

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה: מדריך טיפוס אלפיני, 2015
נסיון בטיפוס: התחיל לטפס בפרו בשנת 2000. טיפס במקומות רבים בעולם ובסגנונות מגוונים. רמת טיפוס 8a רדפוינט, 7b+ אונסייט.
אתר טיפוס אהוב: ואדי קלט (עין פארה)
לוקח איתך למסלול: התרגשות והרבה מוטיבציה ללמוד
דוא”ל: udigri@gmail.com
טלפון: 050-9259129
הטיפוס בשבילי: מרבית חיי עסקתי בספורט. תנועה וגוף היו מאז ומעולם חלק מההגדרה העצמית שלי. בשנת 2000 נחשפתי לראשונה לטיפוס בפרו. עברתי קורס מקוצר והתחלתי לטפס על צוקים מקומיים. מהר מאד הבנתי שאין כל דרך חזרה. הטיפוס הפך לחלק בלתי נפרד מחיי, הוא השתלט עלי לחלוטין ומכתיב את חיי היומיום שלי. אני בעיקר נמשך לטיפוס אלפיני, למסלולים ארוכים ומאתגרים. אשא מוציאים ממך את המטפס הטוב ביותר שיש בך. הטיפוס לקח אותי למקומות רבים בעולם אבל אתר הבית הוא כמובן ואדי ראם המדהים ביופיו ובפראיותו. עבורי טיפוס הוא חוויה מלמדת, מסעירה, מחברת ובעיקר מפגישה אותי עם אנשים מדהימים שמעולם לא היה יוצא לי לפגוש בסיטואציות אחרות. זוהי דרך חיים עבורי ועבור חבריי הקרובים ביותר…

Picture of Alex
אלכס לוריא
אלכס לוריא

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה: מדריך טיפוס אלפיני מטעם מועדון המטפסים הישראלי משנת 2015
נסיון בטיפוס: כ-10 שנות נסיון, רמת טיפוס ספורטיבי 7B רדפוינט.
אתר טיפוס אהוב: High Sierra, California וכמובן יונים 🙂
לוקח איתך למסלול: שמיכת מילוט, למרות שאף פעם לא נתקעתי על מסלול
דוא”ל: tatapcku@gmail.com
טלפון: 052-4464949
הטיפוס בשבילי: טיפוס עבורי הוא גם ספורט, גם פנאי, הזדמנות להיות בטבע, לאתגר את עצמי, לטייל בעולם ולהכיר אנשים מקסימים

Picture of Nadav
נדב יודקוביץ
נדב יודקוביץ

הסמכות: מדריך טיפוס אלפיני מוסמך משנת 2016
נסיון בטיפוס: התחיל לטפס ב-2006 כנער בכיתה ח׳ במצוק גיא בן הינום בירושלים (על חשבון שעות הלימודים) ומאז לא הפסיק. הישגי טיפוס אחרונים: בספורטיבי 7C ובטראד 7A+ (אונסייט).
אתר טיפוס אהוב: ואדי ראם
לוקח איתך למסלול: מיקס אגוזים תמרים ושוקולד
דוא”ל: nadav.yudko@gmail.com
טלפון: 050-8447649
הטיפוס בשבילי: ואז נזכרים איפה היינו הבוקר,קאמפ סייט/מעבר גבול/אוהל קפוא, העייפות, הקפה, תיק על הגב, אפרואצ׳, המדבר מתעורר, ההרים באדום, מסדרים את החבל, לובשים את הרתמה, פיצ׳ ראשון, הסלע קר, הגוף מתחמם, מורידים את השכבות, !!OFF-BELAY, כיף בתחנה, בדיחה טובה, זמזום שיר משותף, השקט בקטע המפחיד, החיוך שאחריו, הפסגה, הנוף, חיבוק הניצחון… ואז צריך לחזור למטה 🙂
בשבילי בטיפוס האתגר, ההרפתקה, הפחד, ההנאה, ההתרגשות, והיופי נחווים בצורה כל כך עוצמתית. ולחוות את כל זה יחד עם אנשים שקרובים אלי.. אין הנאה גדולה יותר 🙂

אמיר גלעד
אמיר גלעד

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה:
מדריך טיפוס ספורטיבי משנת 2017.
מדריך טיפוס אלפיני משנת 2018.

נסיון בטיפוס: התחלתי לטפס בשנת 2009, ובמהרה הטיפוס הפך לעיסוק מרכזי בחיי, בתקופות שונות העמקתי בתחומים שונים, תחילה בסינגל פיץ ספורטיבי, בהמשך בhighline שמזקק את החלק המנטאלי, ובשנים האחרונות במסלולים ארוכים על אבני עיגון. יצא לי לטפס באין ספור מדינות, לבלט מסלולים ספורטיבים בארץ ובחו”ל, ולפתוח מסלולי טראד באורך מאות מטרים בסגנון ground up…
אני משתדל לא לטפס דירוגים. לא תמיד אני מצליח.

אתר טיפוס אהוב: בחורף ואדי רם, בקיץ שאמוני.
לוקח איתך למסלול: פרטנר שאפשר לסמוך עליו, ראש צלול וחיוך גדול☺
דוא”ל: amirpgil@gmail.com
טלפון: 052-8698142
הטיפוס בשבילי:
הטיפוס עבורי הוא כלי להרפתקה, לחיבור לטבע ולעצמי.
הטיפוס הוא פלטפורה שיוצרת חיבור עז בין הגוף לנפש, שמאפשרת פרספקטיבה יחודית שמזכירה לי את מקומי בעולם. הטיפוס נותן תפאורה פיזית להתמודדות עם הקולות הפנימיים ודרך מאבק זה מתאפשר שחרור.
הטיפוס הוא ההרפתקה האולטימטיבית שבה אנחנו עומדים ערומים מול איתני הטבע, צריכים להתמודד עם חוסר הוודאות, המחויבות והסכנה תוך הסתמכות טוטאלית על עצמנו.
הטיפוס הוא הדרך שלי להבין באמת, איך סיזפוס יכול להיות שמח.

נעם הרץ
נעם הרץ

שנת הסמכה וסוג/רמת ההסמכה:

מדריך טיפוס אלפיני, 2019

מורה ליוגה, 2017

מדריך טיפוס ספורטיבי, 2015

מדריך גלישת צוקים, 2006

נסיון בטיפוס: התחלתי לטפס באופן קבוע ויציב בשנת 2007 בעיקר באתרי הארץ. החל מ2012 יצא לי לטפס בכל שנה לפחות חודש – חודשיים במגוון אתרים של sport\ trad\ multipitch\ adventure בעולם

הישגי טיפוס: טיפוס אונסייט multipitch על אבני עיגון בדירוג 6c\6c+; טיפוס 7C – 8A redpoint ספורטיבי

אתר טיפוס אהוב: Squamish \ val di mello

לוקח איתך למסלול: טייץ צבעוני ופרטנר שהוא גם חבר טוב

דוא”ל: noam.hrz@gmail.com

טלפון: 052-6748343

הטיפוס בשבילי: הטיפוס מלווה אותי לאורך רב חיי הבוגרים, הוא מהווה עבורי הזדמנות לאתגר, מספק לי מוטיבציה לאורך חיים בריא, לצאת להרפתקאות ולחקור את הגבולות שלי ביחד עם חברים טובים, וקהילה שהכרתי

הדרכת טיפוס עבורי: ההדרכה עבורי מתחילה בדוגמא אישית. אני שמח לתת את השירות, לשתף בידע שצברתי דרך ניסיון, להדריך ולכוון מטפסים ליעדים שלהם.

תפריט