פיתוח אתרי טיפוס ומצוקים

ועדת הטבע הציבה את תחום פיתוח אתרי הטיפוס והמצוקים בראש סדר העדיפויות וחלק ניכר מהתקציבים והמשאבים מופנים לשם. ניר רכס לקח את ריכוז התחום. הועדה ניסחה מסמך אתי לפיתוח המצוקים ונעשים סקרים מקצועיים באתרי הטיפוס. הועדה קיבלה חיזוק משמעותי בהצטרפות של אלון מלאכי שמביא איתו המון ניסיון מקצועי בתחום הבילוט והתקנת עוגנים מורכבים. אלון ביצע לאחרונה את עבודות הבילוט מחדש בגיתה ובמצוק בבין אורן ועוסק כיום בתחזוקה של המסלולים בעין פארה בשיתוף ותיאום עם הקהילה המקומית, ועוד המקדחה נטויה…

אלכס לוריא שנשא בתפקיד אחראי הבילוט עד לא מזמן הוביל יום תחזוקה בבית אריה הוחלפו בולטים ישנים, נוקו וחוזקו אבנים רופפות, נוספו תחנות ונפתח מסלול חדש (7c – הקשה ביותר באתר). תודה לאלכס ולכל מי שהגיע לעזור.

יום תחזוקה פתוח לקהילה מתוכנן בקרוב במצוק בזנוח. בתכנית ניקוי, הסדרה של שבילי גישה ועליה למצוק וכמובן תחזוקת בולטים ופתיחה של מסלולים (על ידי מבלטים מוסמכים). מנכ”ל ההתאחדות וחברי ועדת הטבע נמצאים בקשר עם הנהלת פארק תמנע בעקבות הצעד החד-צדדי שעשו להסרת הבולטים. יש הבנה וקיימת נכונות להחזיר את הבולטים ולהסדיר מחדש את הטיפוס שם.

תפריט