סוקר- יותם אורחן

הקדמה

ה-REVO  הוא מכשיר אבטחה תוצרת חברת Wild Country ובעיקרון הוא “סטייל” גריגרי ודומיו, אך כל כך שונה! לקח ל-WC כ-8 שנים לפתח אותו מפרוטוטייפ שפיתח מדריך טיפוס איטלקי ועבר כיווצים ושינויים בגימור ובעיקר בגודל.

יש לו גלגלת סביבה עובר החבל והוא סימטרי, כך שאין חשיבות לכיוון בו אתה מכניס את החבל, יעני stupid proof. הוא גם panic proof  כי אין מה למשוך, הוא עובד בדיוק כמו ATC בעבודת הידיים, אך אם החבל בורח, עזבת את היד וכו’ הוא ננעל.
לא משנה איפה החזקת את היד הוא ינעל.

הוא ננעל כשמהירות מעבר החבל עוברת את ה-4 מטר בשנייה ולכן ניתן לאבטח איתו נפילות איימים מבלי שינעל, אך אם הנפילה היא על עגינה נמוכה, בהפתעה או המאבטח נרדם הוא ינעל.

שימוש

המכשיר האולטימטיבי לאבטוח ספורטיבי במתאר מקטע בודד. ניתן לבצע אבטחה דינאמית ואף לתת קצת חבל (20-50 ס”מ) תוך כדי הנפילה מבלי שהמכשיר ננעל. למעשה בעבודה נכונה המכשיר לא ינעל לעולם.

טווח חבלים

8.5 עד 11 מ”מ והעניין שכולם, כן כולם, אין שונות ביעילות נתינת החבל כי החבל עובר על גלגלת! גאוני, נגמרו הימים בקיר שהגריגרי ננעל כל פעם שאתה נותן חבל, כי החבל הוא 10.5 שעיר כמו חתול אנגורה.

גלישה

חייבים פרוסיק, אחרת תעצר רק בנפילה מעל 4 מ”ש, זה עובד (בדקתי!) אבל בגלל שהחיכוך של החבל כה נמוך מומלץ מאוד לשים פרוסיק.

שימושים

ללמד אבטחה דינאמית – שימוש אדיר למדריכים בקורסים, ללא עוררין!!! אם החניך יעשה אבטחה דינאמית כמו שצריך, המכשיר לא ינעל. יעשה בלימה חזקה מידי או יפשל בדרך אחרת, המכשיר ננעל!!! משוב מיידי, נכון ובטוח ללמידה מיטבית.

שימושים איזוטרים לימי הסגר: המכשיר מעולה לטיפוס סולו עם חבל (גם כאן בגלל הגלגלת), טיפוס סולו בטופ רופ והשוס שאפשר לעשות איתו בקלות טיפוס מטה! המשמעות היא שאפשר לעשות סטים של טיפוס מעלה מטה בשטח והוא תופס נפילות כמו טופ טופ (בדקתי!).

חסרונות

אין הרבה חסרונות למכשיר. שני הנושאים העיקריים העולים הם המשקל והעלות. יש מטפסים שחושבים שהגריגרי של פצל הוא אביזר כבד (175 גר)… אין ספק שתמותו על ה REVO, כיוון שהוא שוקל 245 גר’, וזה כבר מורגש על הריתמה.
גם המחיר לא טריוויאלי- ה REVO עולה באיזור 110-120 יורו, בעוד את הגריגרי ניתן למצוא בטווחים של 90-100 יורו ואביזרי חיכוך ננעלים אחרים אפילו ב 30 יורו.


סרטון השימוש ב REVO:

בקיצור מכשיר בהחלט שווה מאוד!

סיכום

סקירה- Revo של ווילד קאנטרי

4.65

בטיחות

5.0/5

נוחות פעולה

5.0/5

רב תכליתיות

3.5/5

קוליות

5.0/5

Pros

  • מאוד בטוח ויעיל
  • עבודה נוחה ורציפה
  • פתיחת נעילה פשוטה ואינטואיטיבית

Cons

  • עבודה עם חבלים דקים או מטפס כבד קשה יותר
  • מחיר ומשקל גבוהים
, , , , , , , , ,
הפוסט הקודם
סקירה – זנב פרה ייעודי: פצל קונקט אדג׳סט
הפוסט הבא
סקירה – רתמת טיפוס ספורטיבית- SAMA של פצל

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט